אינטרקום לבניין

אינטרקום לבניין היא מערכת המפקחת על הנכנסים והיוצאים מבניין המגורים. מקנה אווירת ביטחון ושומרת על רכוש הדיירים ופרטיותם.

יש לנו מגוון מערכות שונות בהתאם לבחירת הלקוח וצרכיו:

1אינטרקום לחצן שמע ודיבור ללא מצלמה
2אינטרקום עם קודן שמע ודיבור ללא מצלמה
3אינטרקום עם מצלמה 
4אינטרקום IP – אינטרקום בענן הניתן לשליטה מהנייד 

אינטרקום לבניין – סטנדרט בכל בית משותף

בין אם מדובר על הרצון לשמור על הבית המשותף מאובטח ומוגן במידת מה, ובין אם מתוך רצון לשמור על הניקיון ומניעת כניסת מזיקים וחיות רחוב, אינטרקום בבניין הפך לחובה בכל בניין משותף בשנים האחרונות.

אז אם אתם רוצים להתקין אינרטקום חדש אצלכם בבניין, בפסקאות הבאות נפרוס אילו סוגים קיימים בשוק ומה היתרונות של כל אחד מהם.

סוגי אינטרקום לבניין בשוק כיום

כאשר מדובר על התקנת אינטרקום לבניין בבית משותף, ישנם שלושה סוגים עיקריים הקיימים בשוק נכון לימים אלו – דיגיטלי, אלחוטי ואנלוגי.

אינטרקום דיגיטליצג מתקדם בדלת הכניסה

מדובר על אינטרקום שכולל פאנל תצוגה דיגיטלי ולצידו קודן מספרי. הצג משמש את אורחי הדיירים כך שאלו יוכלו לדפדף בין הדיירים בדירות השונות, תוך הצגת מספרי הדירות ושמות הדיירים המתגוררים בהם.

כמו כן, תוספות המגיעות עם אינטרקום לבניין דיגיטלי הן מצלמה ומיקרופון, כך שהדייר אשר יקבל קריאה מדלת הכניסה יוכל לראות ולשוחח עם האדם בכניסה.

אינטרקום אלחוטי בבניין אפליקציה במקום מסך קבוע

כאן מדובר על אינטרקום שלא מחובר עם כבלים לכל דירה בצורה אינדיבידואלית, אלא אינטרקום לבניין אשר ההתחברות אליו נעשית בעזרת אפליקציה. לאור היעדר הצורך בהתקנה, ככל שהמערכת מותקנת בקרב יותר דיירים המחיר לאדם יורד משמעותית.

למרות זאת, נציין כי מדובר על מערכת שדורשת שליטה בטלפון, מה שאומר שייתכן שהשימוש במערכת למבוגרים יהיה מעט מורכב.

אינטרקום לבניין אנלוגי – ישן, אבל עושה את העבודה

בניגוד למערכות אינטרקום לבניין שהוצגו לעיל, מדובר על מערכת מדור ישן, שאינה מאפשרת פיצ'רים שנדמים לנו כסטנדרטיים, דוגמת מצלמה ומסך תצוגה. עם זאת, מדובר על מערכת ידידותית למשתמש, אשר עושה את העבודה בפשטות ויעילות. המערכת האמורה כוללת פאנל לחצנים, כאשר בצדה של כל דירה מצויים שמות הדיירים, כך שכל מבקר יוכל לבחור בדירה הרצויה וללחוץ בצורה מהירה ופשוטה.

נקודות חשובות – מה שואלים את המתקין?

במידה ואתם עדיין מתלבטים איזה סוג אינטרקום לבניין מתאים לכם, עליכם לבחון מולו מספר נושאים, שכן סביר שתתמודדו מולו לאורך התקופה הקרובה. ראשית, עליכם לשאול מהו תוקף האחריות על כל מערכת. כלל האצבע הוא שככל שתקופת האחריות יותר ארוכה, כך טיבה של המערכת טוב יותר.

שנית, נסו לבחון האם רכישת תוספות עבור כל הבניין תוכל להוביל להנחה. לאור העובדה שמדובר על בניין מגורים רווי, יתכן כי לאור רכישת תוספות רבות תהא ירידה משמעותית במחיר.

/ 5.

דילוג לתוכן