ההיסטוריה שלנו

תיבות" נוסדה בשנת 1936 ע"י" מר משה מרז'וק ז"ל. עוד לפני קום המדינה התנדב מר מרז'וק בשליחות המוסדות הלאומיים התגייס ללגיון הזרים של הבריטים, וסייע בהברחת נשק וידיעות ליישובי הירדן כשהשתחרר פתח בית מלאכה למתכת בו יוצרו המוקשים של "ההגנה" אשר שימשו לפריצת מחסומים וקירות בטון. לימים הפך
בית המלאכה ל"תיבות ירושלים" – מפעל לייצור תיבות דואר – העסק המשפחתי שלנו שקיים עד עצם
היום הזה ומייצר תיבות דואר לכל רחבי הארץ.

בשנים שלאחר מכן כיהן מר מרז'וק כיו"ר ארגון בעלי המלאכה בענף הפחחות עד לפרישתו ב 1980 ,אז הצטרף למשטרה ובמהלך שירותו קיבל את אות הנשיא למתנדב כהוקרה על פעולתו ותרומתו החשובה לאבטחת תושבי ירושלים.

עם הכרזת האו"ם על הקמת המדינה השתתף מרז'וק בפריצה לעיר העתיקה בשורות האצ"ל ואף נפצע פעמיים. במהלך מלחמת השחרור הוא עבר לשורות ה"הגנה" ואחר כך לצה"ל.

יוסף מרזוק, גדל בין כותלי המפעל ,בנו, כשבגר המשיך את דרכו של אביו והוביל את החברה להיות בעלת מוניטין רב. "תיבות ירושלים" התפתחה מעסק משפחתי קטן למפעל בעל כוח ייצור מרשים אשר מבצעת כל עבודה, קטנה כגדולה, במקצועיות ועל הצד הטוב ביותר.

בשנת 2021 חזר משה, בנו של יוסף, ארצה לאחר שחי ועבד בתחום היזמות בארצות הברית במשך 17 שנים. משה הצטרף כדור שלישי למשפחת ״תיבות ירושלים״ המיתולוגית והביא עימו ניסיוןרב בניהול פרויקטים בתחום הנדל"ן ורוח חדשנית ורעננה.

/ 5.

דילוג לתוכן